Jak zadbać o to by nasze pociechy miały dobre wspomnienia z wakacji i żebyśmy nie musieli martwić o ich zdrowie? Oczywiście metod jest bardzo dużo, zwykle dość skutecznych, ale wszystkiego przewidzieć się nie da. Podpowiadamy kilka podstawowych zasad, wedle których warto się zachowywać by nie mieć problemów na wymarzonych wakacjach:

  • Upały – z małymi dziećmi lepiej pojechać na wczasy tuż przed lub na samym końcu sezonu. Wówczas w miejscu docelowym jest już (jeszcze) cieplej niż w Polsce, ale wciąż nie ma ciężkich upałów. Lepiej unikać najwyższych temperatur – nieprzystosowany do nich malec może je bardzo źle znosić.
  • Kremy z filtrem – najlepiej z wysokim i w dużej ilości. Pojemniczki na krem wiele miejsca nie zajmą, a lepiej z nim wrócić niż gdyby miało go zabraknąć
  • Parasolka – zamontowanie przy wózeczku parasolki chroniącej od słońca to prosty a przy tym bardzo skuteczny ruch. Dzięki niej promienie słońca nie będą bezpośrednio działać na skórę dziecka i nie będą aż takim zagrożeniem
  • Garderoba – pamiętajmy by dobrane na wakacje ubranka były przewiewne i lekkie, najlepiej jeśli tkanina będzie odbijała promienie słoneczne. Dodatkowo obowiązkowe niech będą nakrycia głowy, które jeszcze wesprą ochronę naszej pociechy
  • Nawadnianie – to bardzo ważne – dzieci muszą dużo pić, bo w wysokich temperaturach łatwo o odwodnienie. Tak więc miejmy zawsze na podorędziu soczki lub wodę mineralną i podawajmy ją dzieciom regularnie.
  • Opieka medyczna – OBOWIĄZKOWO! należy się zorientować gdzie i na jakich warunkach możemy skorzystać z pomocy lekarskiej. Zróbmy to zanim wybierzemy wycieczkę, najlepiej dzwoniąc do biura podróży z którym mamy zamiar jechać i poprosić ich o udostępnienie takich danych.
  • Szczepienia. Przed wyjazdem do egzotycznych krajów czasem trzeba się zaszczepić na miejscowe choroby – takich informacji zapewne udzieli nam lekarz. Warto też upewnić się, czy dziecko może poddać się takim szczepieniom (jest to zależne od wieku)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *