Włochy

Włochy to wspaniały kraj, który często bywa wybierany na wakacje. Zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, bowiem dużo tu atrakcji, które nadają się zarówno dla dorosłych, jak i tych najmłodszych podróżników. Poza tym pyszna kuchnia, wspaniała pogoda i uśmiechnięci mieszkańcy sprawiają, że  tak łatwo można poczuć się tam jak w domu. Bliskość Włoch też jest dużym atutem, bo bardzo często to właśnie podróż do miejsca docelowego jest pierwszym wyznacznikiem wakacji z dzieckiem.

Gdzie warto pojechać do Włoch z małym dzieckiem i dlaczego?

Świetnym pomysłem na wakacje z dzieckiem jest niewątpliwie wyjazd na Sycylię. Ta największa wyspa na całym Morzu Śródziemnym zachwyca nie tylko przepięknymi krajobrazami, czy plażami jak z obrazka, ale także takimi atrakcjami jak wulkan Etna czy Dolina Świątyń. Można tu wędrować, bawić się na piasku i zwyczajnie cieszyć się pięknem.

Wenecja na wakacje we Włoszech

Wenecja także jest kuszącą propozycją. To Miasto Zakochanych, w których niewątpliwą atrakcją dla dzieci będzie na pewno rejs łódką czy spacery w celu odkrywania nowych magicznych zakamarków. Poza tym jak w każdej włoskiej metropolii – można tu przepysznie zjeść, a już naprawdę zaskakuje smak tutejszych lodów.

Włochy to także parki rozrywki. W Rzymie czeka park wodny Parco Acquatico Hydromania, a w miejscowości Ravenna bardzo znany park rozrywki Mirabilandia. Dzięki tym atrakcjom dzieci wraz z rodzicami mogą także zaszaleć na wczasach i spędzić czas tak jak kochają najbardziej.

Zwiedzając miejscowość Genova warto także zajrzeć do akwarium morskiego – Acquario di Genova, by przez parę godzin móc z zachwytem wpatrywać się w niesamowitości podwodnego świata. To szczególnie trafiona atrakcja dla maluchów, bowiem świat kolorów i kształtów jest tu naprawdę bogaty i da mnóstwo radości nie tylko samym pociechom, ale i ich rodzicom.

Na podróż z dzieckiem idealnie nadaje się także niesamowita Toskania. Najlepiej wybrać się tu poza sezonem, bowiem wtedy ceny spadają i nie trzeba obawiać się tłumów. Ta część Włoch to nie tylko wspaniałe jedzenie, ale i urocze miasteczka, widoki i mnóstwo atrakcji dla dzieci.

Włochy to genialny kierunek dla osób, które chcą zwiedzać świat ze swoimi pociechami. Słońce, piękne widoki, mnóstwo magicznych miejsc, parki wodne i parki rozrywki, a także piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda sprawiają, że chce się tu zostać na dłużej. A ponieważ podróżowanie z dzieckiem to idealny sposób na to, by zadbać o więzi, warto dać sobie na to tyle czasu, ile rzeczywiście potrzebujemy by wspólnie odpocząć i spędzić świetnie razem czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *