Portugalia

Portugalia to kraj pełen słońca i piękna. To także świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, warto jednak najpierw zorientować się, który region czy zakątek najlepiej się nadaje na wakacje z najmłodszymi. Wiele jest bowiem miejsc, które potrafią zachwycić nawet najbardziej wymagających małych podróżników i które dadzą frajdę także tym nieco starszym.

Gdzie warto spędzić wakacje z dziećmi w Portugalii?

Świetnym pomysłem na wakacje z dziećmi w Portugalii jest niewątpliwie Lizbona. Na najmłodszych bowiem czeka tutaj niezwykłe Oceanarium, czy też wejście na wzgórze zamkowe. Ponadto na pewno sporo radości da im Hippotrip, czyli przejażdżka autobusem, który magicznie zamienia się w łódź. Dużą atrakcją jest też zwiedzania miasta tramwajem 28 czy też korzystanie z wind ulicznych – Ascensores da Gloria, da Bica, do Lavra i Elvador de Santa Justa.

Lizbona na rodzinne wakacje

Przepiękne miejsca czekają także w północnej Portugalii. Jednym z nich jest niewątpliwie plaża Ofir oraz miejscowość Fão. Można tu liczyć na ciszę, sporo przestrzeni oraz wille pochowane w lesie. Warto przyjechać tu z dziećmi poza sezonem i po cieszyć się tym ustronnym miejscem.

Świetnym pomysłem jest także wybranie się do Algarve. Region ten bowiem otrzymał turystycznego Oskara, czyli tytuł „Europe’s Leading Beach Destination”. Zachwyca nie tylko dorosłych, lecz również dzieci. Pięknym zakątkiem, który można tu odnaleźć jest niewątpliwie Lagos, bowiem oprócz plaż czeka tutaj centrum edukacyjne Centro Ciência Viva de Lagos, w którym znajdują się interaktywne ekspozycje dotyczące nawigacji morskiej czy też codziennego życia na pokładzie. Lagos to także muzeum figur woskowych oraz największy park wodny w Portugalii – Slide & Splash.

Ciekawe atrakcje czekają również w Guia, miejscowości położonej niedaleko Albufeira. Jedną z nich jest park tematyczny Zoomarine, w którym można między innymi doświadczyć zabawy z delfinami w basenie. Najmłodsi uczestnicy jednak muszą mieć ukończone 6 lat.

Portugalia to niewątpliwie świetny pomysł na podróż z dzieckiem. W wielu miejscach w tym kraju czekają bowiem niespodzianki, których trudno szukać w innych częściach świata. Jednocześnie państwo to słynie z pysznej kuchni, słońca i życzliwości mieszkańców. Na wyprawę warto wybrać takie zakątki, które posiadają w sobie zarówno jakieś ciekawe dla dzieci atrakcje, jak i spokojne, pełne ciszy miejsca na wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *