Polska

Wakacje z najmłodszymi mogą być dużą przygodą, która będzie wspaniałym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W Polsce można odnaleźć wiele miejsc, które nie tylko idealnie nadają się na rodzinne wczasy, lecz wręcz są do tego stworzone. Piękne lasy, wioski wybudowane dla najmłodszych, czy parki rozrywki to tylko niektóre z propozycji, z których warto skorzystać.

Gdzie warto pojechać na wakacje z dziećmi?

Bardzo ciekawym miejscem na wczasy dla całej rodziny są niewątpliwie Wdzydze Kiszewskie. Położone w najbardziej malowniczej części Kaszub – w Szwajcarii Kaszubskiej, zachwycają pięknymi widokami, jeziorami polodowcowymi, zalewami i rzekami. Dodatkowym atutem jest cisza i czysta przestrzeń. Można tu popłynąć z dziećmi statkiem wycieczkowym, łódką czy kajakiem, a także zwiedzić tutejszy, najstarszy w Polsce, skansen.

Kaszuby na wakacje w Polsce

Na najmłodszych zaś czeka słynny skansen kolejowy w Kościerzynie, w którym można dokładnie zobaczyć stare lokomotywy i wagony. W Szymborku zaś dzieci ucieszy najdłuższa deska świata, a także dom stojący na dachu – w Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Warto zawitać również do Mirachowa, po to by zwiedzić Kaszubski Park Miniatur.

Świetną propozycją na wczasy z dziećmi jest także Tylicz. Wieś ta znajduje się w Beskidach, nad rzeką Muszynką i potokiem Mochnaczka. To idealne miejsce na wczasy latem, bowiem jest tutaj wtedy naprawdę przyjemnie. Mnóstwo ścieżek na spacery, pięknych widoków czy możliwość jazdy konnej sprawia, że nie sposób się tutaj nudzić. Na najmłodszych czeka także Farma LaMa, na której pociechy mogą nakarmić przeróżne zwierzęta, takie jak kozy czy owieczki oraz kompleks rekreacyjno-basenowy.

Wakacje z dziećmi będą niezapomniane także wtedy, gdy kierunkiem docelowym będzie Białowieża. To możliwość kontaktu z naturą, bowiem są tu wytyczone szlaki w puszczy, co sprawia, że można podejść do żubra, czy wilka prawie na wyciągnięcie ręki (w trakcie trwania Rezerwatu Pokazowego). Ponadto na dzieci czeka tutaj kolejka wąskotorowa, by móc zwiedzić okolicę z wagonika, czy też mnóstwo ścieżek rowerowych.

To tylko kilka propozycji z całej gamy możliwości, jakie Polska oferuje rodzinom z dziećmi, nawet gdy są jeszcze bardzo malutkie. Wiele atrakcji czeka rzecz jasna nad polskim morzem, czy też w takich miastach jak Wrocław lub Poznań. W zależności od preferencji można odnaleźć sporo dzikich miejsc, pełnych zwierząt i piękna oraz zakątków rozrywkowych – parków wspinaczkowych, wodnych czy z innymi atrakcjami dla dzieci i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *