Grecja

Grecja ze swoimi wygodnymi plażami, piękna pogodą i starożytnymi zabytkami jest w ścisłej czołówce najpopularniejszych wakacyjnych destynacji. W każdym z tamtejszych kurortów czeka na turystów moc atrakcji, które na długo pozostaną w pamięci. Jednak przed większym wyzwaniem stają osoby, które wybierają się do Grecji razem z dziećmi. Dokąd udać się na wczasy, aby nasze pociechy dobrze się bawiły?

Greckie Wyspy na wakacje z dzieckiem

Wyspa Rodos na wakacje w Grecji

Rodos

Ta historyczna wyspa posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, wiele z tamtejszych hoteli jest odpowiednich dla rodzin podróżujących z małymi dziećmi. Można w nich skorzystać z pomocy opiekunki czy z urozmaiconych placów zabaw. Dzieci w każdym wieku będą wspaniale bawić się w Parku Wodnym w Faliraki. Znajdziemy tam mnóstwo zjeżdżalni, część z nich wznosi się kilkadziesiąt metrów nad ziemią. Przez cały rok w mieście dostępne jest także wesołe miasteczko, z wielkim diabelskim młynem, górującym nad okolicą.

Kos

Kolejna z greckich wysp, która idealnie nadaje się na wakacje w rodzinnym gronie. Dużym atutem większości tamtejszych kąpielisk są plaże. Długie i piaszczyste, z łagodnym wejściem do wody, są bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci. Na wyspie mieści się także największy park rozrywki w całej Grecji – Lido Water Park. Obiekt podzielony jest na strefy odpowiednie dla dzieci o określonym wieku. Na wyspie Kos dużą popularnością cieszą się także stadniny koni. Można wykupić tam dla dziecka przejażdżkę na kucyku, z pewnością będzie się dobrze bawić.

Korfu

Ostatnimi laty wyspa ta jest bardzo popularna wśród polskich turystów, także tych podróżujących z dziećmi. Tutaj także spotkamy wiele hoteli, w których panują odpowiednie warunki dla najmłodszych. Kilkadziesiąt kilometrów na wschód od stolicy wyspy, Korfu mieści się ogromny park rozrywki, Aqualandia. Oprócz licznych zjeżdżalni na świeżym powietrzu, znajdziemy tam także punkty gastronomiczne, baseny oraz strefę Spa.

Kreta

Także Kreta obfituje w ciekawe atrakcje dla starszych i młodszych dzieci. W mieście Hersonissos znajduje się ogromny kompleks Aquaworld Aquarium. Można tam podziwiać zza ogromnej szyby setki gatunków lokalnej fauny, w tym wielobarwne ryby i egzotyczne gady. Nieco dalej na zachód mieści się Dinosauria Park, gdzie dzieci mogą zobaczyć makiety licznych gatunków dinozaurów, mierzące kilkanaście metrów wysokości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *