Chorwacja

Chorwacja to przepiękny kraj pełen atrakcji, także dla najmłodszych. Słońce, urocze plaże, smakołyki i kurorty z przeróżnymi możliwościami spędzania wolnego czasu to dopiero początek czekających tu niespodzianek. Chorwacja położona jest na południu Europy – wybrzeże znajduje się pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego, a w głębi kraju występuje klimat umiarkowany. Najchłodniej jest na terenach górzystych.

Gdzie pojechać na wakacje do Chorwacji z dzieckiem?

Świetnym pomysłem na wczasy z pociechą jest niewątpliwie wypad na plażę. Warto poszukać tych bardziej piaszczystych, bo w Chorwacji nie ma ich zbyt wiele. Najładniejsze jednak czekają na wyspie Krk oraz wyspie Pag. Piękne plaże są również w okolicach Zadaru oraz na przedmieściach Rijeki. Idealnym miejscem na wakacje z dzieckiem na pewno okaże się też Riwiera Makarska, bowiem wzdłuż plaż rośnie tu wspaniały las, który zaoferuje nam cień w razie potrzeby.

Wakacje w chorwackim Nin

Warto także odwiedzić wyspę ulokowaną w południowej Dalmacji – Dugi Otok. Czeka tam mnóstwo pięknych widoków, plaż i miejsc do zabawy, a także ogromny park safari – Telascica. Można spróbować tu różnych wycieczek, które spodobają się zarówno mniejszym jak i trochę starszym dzieciom. Tutaj także czekaj jedna z najpiękniejszych plaż w Chorwacji – plaża Sakarun oraz rezerwat botaniczny. Z najmłodszymi pociechami można tutaj także oglądać popularne na wyspie wyścigi osłów.

Genialnym miejscem na wakacje na pewno okaże się też Nin. Miasto to bowiem posiada niezwykle piękną lagunę ninską, którą nazywa się „królową plaż” i idealnie nadaje się na wczasy z dziećmi. Plaża bowiem pełna jest miękkiego piasku i występuje tu ogromna, czasem rozciągająca sie nawet na 300 metrów, płycizna, na której można poszaleć z najmłodszymi.

Doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi okaże się także Omis. Czeka tu kilka uroczych plaż oraz wiele atrakcji, takich jak obchody Dni piratów Omis, gdy zostaje odtworzona słynna bitwa z Wenecjanami, czy też rafting po rzece Cetina, który można oglądać wspólnie. Poza tym czeka tu idealna dla dzieci piaszczysta plaża Velika, z bardzo płytką wodą na długość około 200 metrów.

Zastanawiając się nad wakacjami z małym dzieckiem warto wziąć pod uwagę Chorwację, nie tylko dlatego, że znajduje się stosunkowo blisko i panuje tu wspaniała pogoda, lecz także przez wzgląd na czekające tu liczne atrakcji. Będą się tu dobrze bawić zarówno malutkie, jak i te nieco większe dzieci, a także ich opiekunowie. Chorwacja bowiem potrafi zachwycić, oczarować i dać mnóstwo wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *