Bułgaria

Wakacje nad polskim wybrzeżem nie zawsze należą do najbardziej udanych. Niepewne temperatury, chłodne morze i zatłoczone plaże skutecznie zniechęcają turystów z dziećmi do odwiedzania tego regionu. Jednym z najbardziej polecanych kierunków na tegoroczne wczasowanie jest Bułgaria.

Wakacje z dzieckiem? Czemu nie!

Wybierając się w ciepłe rejony Morza Czarnego warto zatrzymać się w Warnie – największym mieście regionu. Znajdziemy tutaj masę ciekawych atrakcji turystycznych zarówno dla nas, jak i dla naszych pociech. Warto zobaczyć lokalny zoopark, w którym mieszkają łagodne zwierzęta (głównie domowe), do których nasze dziecko może się bezpiecznie zbliżyć.

Plaża w Bułgarii

Kolejnym ciekawym miejscem w tym nadmorskim mieście jest Retro Muzeum, w którym znajdziemy zabytkowe pojazdy, znane z czasów PRL-u. Będzie to znakomita zabawa dla nas, a także dla naszych dzieci, szczególnie tych starszych. Który chłopiec nie chciałby zobaczyć wypasionych i odjazdowych „bryk” z lat osiemdziesiątych?

Bułgaria – dobre miejsce na rodzinne wczasy

Ośrodków wypoczynkowych w Bułgarii jest bez liku. Oprócz Warny warto zatrzymać się także w kilku mniejszych miejscowościach, rozsianych wzdłuż czarnomorskiego wybrzeża. Burgas, Sozopol, Primorsko, Carewo i wiele innych miasteczek słynie z niezwykle rozbudowanej bazy noclegowej. W związku z tym bez problemu znajdziemy zakwaterowanie dla dużej rodziny. Wakacje z dzieckiem będą oznaczać konieczność znalezienia odpowiednich atrakcji dla naszej pociechy. Nic trudnego – w większości miasteczek znajdziemy place zabaw, parki i muzea. W Pomorie, Ravadino czy Słonecznym Brzegu znajdziemy świetnie wyposażone aquaparki, które są niesamowitą gratką dla dzieci.

Bułgaria – o czym warto pamiętać?

Bułgaria jest stosunkowo bezpiecznym i przyjaznym krajem. Warto pamiętać jednak o istotnej kwestii, która znacznie ułatwi komunikację interpersonalną pomiędzy nami, a rodowitymi Bułgarami. Gesty wykonywane głową (kiwanie na „tak” i na „nie”) w Bułgarii mają przeciwne znaczenie.

Bułgaria uważana jest za jeden z najpiękniejszych i najciekawszych zakątków we wschodniej Europie. Na ciekawe, rodzinne wczasy warto wybrać się w miejsca, w których zarówno rodzice, jak i dzieci spędzą czas miło, spokojnie i bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *